Midas pupilkiem inwestorów

MEW
opublikowano: 18-11-2008, 00:00

Inwestorzy zareagowali hurraoptymistycznie na wyniki Midasa. Właściciel Centernetu skokowo zwiększył przychody.

Inwestorzy zareagowali hurraoptymistycznie na wyniki Midasa. Właściciel Centernetu skokowo zwiększył przychody.

NFI Midas należał wczoraj do ulubieńców inwestorów. Kurs wzrósł o 10,33 proc.

Przychody funduszu w trzech kwartałach wzrosły do 111,7 mln zł z 3,2 mln zł w tym samym okresie 2007 r. Strata netto zwiększyła się do 56,3 mln zł z 31,1 mln zł przed rokiem. W samym III kw. spółka miała 3,2 mln zł straty netto przy 32,6 mln zł przychodów (przed rokiem 2,7 mln zł przychodów i 39,6 mln zł straty przed opodatkowaniem. Najbardziej cennym aktywem Midasa jest Centernet, który chce rozpocząć świadczenie usług komórkowych — najprawdopodobniej na początku 2009 r.

Midas wyjaśnia, że wyniki są rezultatem prowadzenia kilku start-upowych projektów na raz i wpływu otoczenia.

— Zarówno telekomunikacyjny Centernet jak i operujący w obszarze IT mLife to projekty, w których większość nakładów stanowią koszty wynagrodzeń, charakterystyczne dla przedsięwzięć na tym etapie rozwoju, a które w sposób istotny obciążają wynik. Drugim czynnikiem jest spadek wartości portfela inwestycyjnego spowodowany sytuacją makroekonomiczną i kondycją giełdy w Polsce i giełd na świece — wyjaśnia zarząd Midasa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane