MIDWIG naruszył wsparcie

Sebastian Gawłowski
04-05-2001, 00:00

MIDWIG naruszył wsparcie

Fatalne rezultaty największych spółek, jak PKN Orlen czy Stalexport, nie sprzyjają strategii inwestycyjnej opartej na portfelu WIG 20. Okoliczności skłaniają do dokładniejszego przyjrzenia się rynkowi spółek o średniej kapitalizacji, choć i tutaj trudno o optymizm.

Indeks MIDWIG wydaje się najlepiej opierać korekcie kwietniowej aprecjacji, która zmusiła główne indeksy do przebicia linii krótkoterminowego trendu wzrostowego. Wskaźnik średnich spó- łek naruszył swoje wsparcie na wysokości 980 punktów, jednak jest za wcześnie, aby mówić o powrocie do tendencji spadkowej na tym rynku. MIDWIG porusza się od 19 kwietnia w wąskiej konsolidacji ograniczonej poziomami 980-995 punktów. Pokonanie lokalnego szczytu z 26 kwietnia będzie sygnałem do powrotu dominacji strony popytowej. Zakres wzrostów można szacować na co najmniej 1030 punktów. Przełamanie linii krótkoterminowego wzrostu grozi osuwaniem się indeksu nawet do poziomu około 868 punktów.

Sektor finansowy ma 40-proc. udział w portfelu tego indeksu. Wykresy spółek nie dają sygnałów co do przyszłej koniunktury, potwierdzając trend boczny wskaźnika. Na wyjaśnienie sytuacji trzeba będzie zaczekać do powrotu inwestorów na rynek w drugim tygodniu maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MIDWIG naruszył wsparcie