Miedwiediew: nie można wykluczyć rewizji budżetu

opublikowano: 10-12-2014, 11:24

Rosja może być zmuszona do rewizji budżetu na 2015 r. jeśli warunki ekonomiczne ulegną gwałtownej zmianie, ostrzegł premier Dmitrij Miedwiediew, cytowany przez agencję Reuters.

"W przypadku znaczącej zmiany warunków, będziemy musieli zrewidować nasze scenariusze ekonomiczne i, ewentualnie, podjąć konieczne decyzje odnośnie budżetu. Na razie nie zrobiliśmy tego" – oświadczył Miedwiediew w wywiadzie dla rosyjskich mediów.

Dmitrij Miedwiediew
Bloomberg

Premier dodał, że dewaluacja rubla krzywdzi rosyjską gospodarkę. Uważa on, że rubel jest niedowartościowany i wierzy, że dojdzie do zmiany tendencji i jego umocnienia.

"Osłabienie rubla ma pewien wpływ na budżet, na to, jak się go choćby zbalansuje. Ale też na wiele innych czynników. Jakby nie patrzeć, to tak silna przecena waluty nie jest korzystne dla państwa i gospodarki" – podsumowuje Miedwiediew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane