Czytasz dzięki

Miedwiediew o kontach Rosjan w szwajcarskich bankach

PAP
opublikowano: 21-09-2009, 21:04

Rosja zastrzega sobie prawo zwracania się do władz szwajcarskich w kwestii wpłat bankowych obywateli rosyjskich - oświadczył w poniedziałek prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew na konferencji prasowej w Bernie po rozmowach z przedstawicielami władz szwajcarskich.

"Państwo ma prawo wiedzieć, czy obywatele płacą podatki" - powiedział Miedwiediew, zaznaczając, że wszelkie sprawy tego rodzaju powinny być załatwiane "indywidualnie i bez naruszania praw obywateli".

Wyjaśnił, że w teorii prawa bankowego "zasada prywatności" jest sprawą priorytetową, lecz taki priorytet może zostać poświęcony w interesie państwa i społeczeństwa.

Zapytany przez szwajcarskiego dziennikarza, co jest w Rosji ważniejsze: wolność słowa czy zachowanie tajemnicy bankowej, prezydent Rosji, który jest z wykształcenia prawnikiem i przez 9 lat wykładał prawo na uniwersytecie w Sankt Petersburgu, powiedział, że pojęć tych nie należy zestawiać jako sprzecznych.

"Dobrze by było, aby w każdym państwie pozostawały w harmonii, żeby każda jednostka mogła z jednej strony mieć dostęp do wolnych środków masowego przekazu, a z drugiej - dysponować swym majątkiem według własnych chęci, oczywiście w ramach prawa" - oświadczył Miedwiediew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane