Miedwiediew zachęca do inwestowania w Rosji

PAP
opublikowano: 07-06-2008, 19:10

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zachęcał w sobotę zagranicznych inwestorów do - jak to ujął - odważnego inwestowania w jego kraju.

Miedwiediew obiecał zmniejszanie obciążeń podatkowych, znoszenie barier administracyjnych i zwalczanie korupcji.

Rosyjski prezydent złożył te deklaracje na spotkaniu z szefami wielkich koncernów zagranicznych, uczestniczącymi w XII Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.

"Rosja postawiła sobie za cel wejście do 2020 roku do grona pięciu największych potęg gospodarczych świata. Jednym z decydujących czynników będzie przyciągnięcie długofalowych inwestycji" - oświadczył Miedwiediew.

Gospodarz Kremla powiedział, że Rosja jest zainteresowana, by środki finansowe napływały do najróżniejszych sfer gospodarki.

"O ile dawniej największe inwestycje tradycyjnie płynęły do sektora wydobywczego i sfery transportowej, o tyle teraz doszły rolnictwo, przemysł maszynowy, nieruchomości, handel i przemysł drzewny" - zauważył Miedwiediew.

Prezydent zapewnił również, że poziom ochrony praw własności i zobowiązań kontraktowych w jego kraju nie odbiega od standardów światowych.

Miedwiediew przypomniał także, iż w kwietniu w Rosji przyjęta została ustawa o zagranicznych inwestycjach w strategiczne sektory gospodarki.

Według niego rosyjska ustawa, która obejmuje 42 branże, jest prostsza niż podobny akt prawny, obowiązujący w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Miedwiediew zachęca do inwestowania w Rosji