Miedź na LME coraz tańsza, ale traderzy liczą na poprawę notowań dzięki Escondida

  • PAP
opublikowano: 03-08-2018, 08:30

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie jest coraz tańsza, ale traderzy z rynków metali liczą na poprawę notowań, gdy rozpocznie się strajk w kopalni miedzi Escondida. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME kosztuje 6.114,50 USD za tonę, po zniżce notowań o 0,4 proc. - podają maklerzy.

Robotnicy w kopalni miedzi Escondida w Chile, największej na świecie, w przeprowadzonym głosowaniu opowiedzieli się za organizacją protestu, jeśli właściciel kopalni - koncern BHP Billiton Ltd. nie "osłodzi" swojej oferty skierowanej do pracowników - podał związek zawodowy z Escondida.

"Strajk rozpocznie się, gdy nie uda się osiągnąć porozumienia w władzami" - napisali w komunikacie związkowcy z Union No. 1.

Oferta skierowana do pracowników kopalni przez BHP Billiton jest ważna do 5 sierpnia - po tym czasie robotnicy stracą określone benefity.

Traderzy spodziewają się, że jeśli dojdzie do strajku w kopalni Escondida, co spowoduje zakłócenia w dostawach miedzi od tego producenta, to cena miedzi szybko podskoczy.

W czwartek na LME w Londynie miedź straciła 32 USD do 6.140,00 USD za tonę.

W tym tygodniu metal na LME staniał o 2,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu