Miedź pod dużym wpływem nastrojów globalnych

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 29-11-2021, 11:09

Końcówka poprzedniego tygodnia była wyjątkowo nerwowa na rynkach finansowych. Wyjątkiem nie była miedź, której notowania w piątek zniżkowały o 3,5%. W rezultacie, notowania miedzi w USA spadły na koniec tygodnia do okolic 4,30 USD za funt. Dzisiaj rano cena miedzi odbija w górę, do rejonu 4,37 USD za funt.

Zmiany cen miedzi to efekt wahań nastrojów inwestorów, dotyczących potencjalnego wpływu nowego szczepu koronawirusa, Omicron, na globalną gospodarkę. Popyt na miedź jest bowiem ściśle uzależniony od tempa wzrostu gospodarczego na świecie ze względu na wykorzystanie miedzi w tak kluczowych i koniunkturalnych branżach jak budownictwo czy transport.

Niemniej, dzisiaj notowania miedzi odbijają w górę głównie za sprawą lepszych nastrojów na globalnych rynkach finansowych, jak również utrzymujących się niskich poziomów zapasów miedzi, monitorowanych przez LME.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane