Międzynarodowe Targi Poznańskie wypłaciły swoim pracownikom zaległe 900 tys. zł

IAR
opublikowano: 14-02-2008, 10:58

Wypłata to skutek kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, która odkryła, że w ostatnich latach spółka źle naliczała pracownikom nadgodziny.

Między innymi tą sprawą ma się zająć dziś Rada Nadzorcza targów. Jej przewodniczący Zbigniew Czerwiński zapowiedział, że chce sprawdzić, jak doszło do tej sytuacji.

Prezes Targów, Przemysław Trawa przyznał w rozmowie z Radiem Merkury, że w poprzednich latach nie zwracano dostatecznej uwagi na czas pracy: Najczęściej dochodziło do złamania przepisu o tak zwanej dobie pracowniczej, który mówi, ze między zakończeniem a rozpoczeciem pracy musi upłynąć przynajmniej 12 godzin.

Rada Nadzorcza Międzynarodowych Targów Poznańskich wyjaśni dziś też czy przewodniczący Czerwiński naruszył prawo. Jego firma w ubiegłym roku dostała zlecenie od Targów na wykonanie kalendarzy.

IAR

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Międzynarodowe Targi Poznańskie wypłaciły swoim pracownikom zaległe 900 tys. zł