Międzywojewódzka Usługowa Spółka Inwalidów w Kielcach Biznes idzie w parze z wrażliwością

MBE
opublikowano: 14-12-2009, 00:00

Obroty firmy, która od 58 lat zatrudnia niepełnosprawnych, rosną z roku na rok.

Międzywojewódzka Usługowa Spółka Inwalidów w Kielcach (MUSI) od początku działalności, czyli od 1951 r., zatrudnia osoby niepełnosprawne. Specjalizuje się w ochronie osób i mienia. Oferuje też usługi introligatorskie, sprzątania, przezwajania silników, plakatowania, a nawet instalacji i konserwowania sygnalizacji alarmowych.

Prowadzi również usługi hotelarsko-gastronomiczne w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym — hotelu Echo w Górach Świętokrzyskich. Z hotelowej bazy zabiegowo-rehabilitacyjnej korzystają też pracownicy MUSI.

— Jedno z najważniejszych naszych zadań to rehabilitacja osób niepełnosprawnych poprzez pracę. To trudne połączenie w ujęciu ekonomicznym, ale wykonalne. Praca dla tych osób to poczucie wartości, godności i zadowolenia. MUSI ma status zakładu pracy chronionej, przez co korzysta z ulg w podatkach, które przeznacza na rehabilitację społeczną i leczniczą zatrudnianych osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozwala firmie działać w prawidłowy sposób. Nasze obroty oraz zatrudnienie rosną z roku na rok — mówi Józef Żukowski, prezes firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Międzywojewódzka Usługowa Spółka Inwalidów w Kielcach Biznes idzie w parze z wrażliwością