Czytasz dzięki

Miejsca pracy receptą na rozwój

WK
opublikowano: 26-05-2014, 00:00

MAŁOPOLSKIE

1Mój największy sukces to... trudno wskazać taki, który cieszy najbardziej. Służbowo największym jest bycie docenianym. To na przykład wysoka lokata w Rankingu Filarów Gospodarki, ale i zdanie pojedynczych mieszkańców. To papierek lakmusowy jakości pracy. Oczywiście należy wierzyć w to, co się robi, i działać z oddaniem bez względu na lokaty, ale wysokie oceny zawsze są przyjemne i dodają skrzydeł. A w życiu prywatnym jestem dumny z syna, który dostał się na upragnione studia prawnicze i robi duże postępy.

2Moja najbardziej bolesna porażka to… przeciągające się prace nad wprowadzeniemformuły partnerstwa publiczno-prywatnego. Mieliśmy plany finansowania w tym modelu nowej szkoły podstawowej. Myślę, że niejasne przepisy, skomplikowane procedury i strach przed nieznanymzniechęca biznes do angażowania się w takie projekty. A prywatna porażka? Myślę, że rozpoczęty i jeszcze nieskończony kurs języka włoskiego. Lubię włoską kulturę i kuchnię. Często odwiedzam Półwysep Apeniński, a bieglejsza znajomość języka zdecydowanie ułatwiłaby mi podróżowanie po nim.

3Największym wyzwaniem dla regionu będzie... gospodarka. I to nie tylko dla regionu, ale i całego kraju. Uważam, że powodzenie we wszystkich dziedzinach życia jest ściśle powiązane z gospodarką i jej stanem. Jak ludzie mają pracę, a państwo dochody, to można realizować marzenia z większym rozmachem.

ROMAN PTAK

burmistrz Niepołomic

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Polecane