Czytasz dzięki

Miejscowość w Molise oferuje bezpłatne wakacje

  • DI
opublikowano: 23-06-2020, 22:00

Bezpłatne tygodniowe wakacje oferuje mała miejscowość w regionie Molise na południu Włoch.

To kolejny element promocji niewielkiego regionu, dla którego postanowiono wykorzystać popularne, żartobliwe włoskie powiedzenie: „Molise nie istnieje”.

Molise, które do niedawna nie było odwiedzane przez turystów, zdobywa coraz większą popularność, także za granicą, gdzie w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie tym niewielkim skrawkiem kraju. Mieszkańcy Włoch ironizują, że „nie istnieje”, bo jest tak małe i nieznane.

Mająca 600 mieszkańców miejscowość San Giovanni in Galdo koło Campobasso, stolicy regionu, w ramach lokalnego projektu „Sprezentuj sobie Molise” oferuje darmowe pakiety wakacyjne. Ci, którzy skorzystają z zaproszenia, zatrzymają się w domach historycznego warownego miasteczka, słynącego z malowniczej scenerii.

„Oferujemy prawdziwy urlop gratis, a cel jest jasny: przywrócić życie małym i nieznanym miejscowościom w Molise i sprawić, by odkryli je włoscy i zagraniczni goście w zerowym roku dla światowej turystyki, w którym z powodu kryzysu epidemicznego złamane zostały wszystkie tradycyjne schematy wakacyjne” — wyjaśnili pomysłodawcy inicjatywy z San Giovanni in Galdo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane