Miejskie innowacje tematem konferencji

Materiał partnera
opublikowano: 23-10-2017, 13:58
aktualizacja: 23-10-2017, 14:01

Jak rozwijać miasta, nie zwiększając jednocześnie presji na środowisko? Jakie innowacje wprowadzać? Jak podnosić jakość życia mieszkańców w kontekście życia w zdrowym i przyjaznym środowisku — to główne tematy konferencji Innowacyjne Eco- Miasto, która odbędzie się na początku listopada w Warszawie.

W 2016 r. Unia Europejska ustanowiła Agendę Miejską. Umożliwiło to samorządom miast europejskich tworzenie aktywnych partnerstw i wpływanie w ten sposób na politykę unijną w tych dziedzinach, które dotyczą bezpośrednio miast i ich rozwoju. Obejmują one m.in. zamknięty obieg gospodarki, jakość powietrza, zmiany klimatyczne i przystosowanie do nich, nowy model energetyki, zrównoważone użytkowanie przestrzeni i gruntów oraz mobilność miejską.

W Polsce tematy te są zwykle poruszane oddzielnie, np. przy okazji omawiania problemu smogu w dużych miastach. Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjne Eco-Miasto: Zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”, która odbędzie się 8-9 listopada 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie będzie okazją do kompleksowego omówienia zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju przestrzeni miejskiej. W jej trakcie, oprócz dyskusji z udziałem ekspertów, odbędą się warsztaty i wykłady. Konferencja jest adresowana także do samorządów. Umożliwi ich przedstawicielom zapoznanie się z najnowszymi technologiami miejskimi i nawiązanie kontaktów z miastami promującymi zrównoważony rozwój.

Celem jest stworzenie także w Polsce rozwiązań, które spowodują, że miasta będą lepiej zagospodarowane, bardziej przyjazne (np. pod względem mobilności, będą miały czystsze środowisko i zaadaptują nowe technologie, ułatwiające życie codzienne). Wiedzę taką uczestnicy konferencji mogą pozyskać np. od innych samorządowców, którzy już tego rodzaju rozwiązania wdrożyli.

Konferencja organizowana przez Centrum UNEP/ GRID- Warszawa — dofinansowana jest ze środków NFOŚiGW. Współorganizatorami wydarzenia są Eco-Miasto i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Innowacyjne ECO-MIASTO 8-9 listopada, Warszawa Centrum Nauki Kopernik www.gridw.pl/innowacyjneecomiasto

Za treść artykułu odpowiada wyłącznie Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska, Centrum UNEP/GRID-Warszwa

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Miejskie innowacje tematem konferencji