Miesiąc Leasingu – najlepszy czas na nowe auto dla twojego biznesu

Partnerem publikacji jest ING Lease (POLSKA)
opublikowano: 14-11-2022, 15:22
aktualizacja: 14-11-2022, 15:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Samochód firmowy to podstawowe narzędzie pracy większości przedsiębiorców. Do prowadzenia biznesu jest równie niezbędny, jak telefon czy komputer, ale wiąże się z dużo większym wydatkiem. Wybór optymalnego sposobu finansowania i najlepszego momentu na zakup pojazdu to dla firmy oszczędność pieniędzy i czasu.

Decydując się na zakup nowego samochodu do firmy, można oczywiście nabyć go w sposób tradycyjny, płacąc gotówką lub korzystając z kredytu. Jednak od kilku lat rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się leasing – forma finansowania inwestycji przynosząca wiele korzyści.

Koniec roku to dobry moment na wybór auta dla firmy. A my wspieramy przedsiębiorców w realizacji inwestycji, proponując program ING Auto. Formalności ograniczyliśmy do minimum - mówi Marcin Sobczak, wiceprezes zarządu ING Lease (Polska).
marcinmizerski.com

Mniej formalności

Skorzystanie z usług firmy leasingowej obwarowane jest dużo prostszymi warunkami niż uzyskanie kredytu. Uproszczone procedury nie wymagają od klienta gromadzenia licznych dokumentów, wykazania zdolności kredytowej ani przedstawiania zabezpieczeń. Nabywca często zwolniony jest także z formalności związanych z rejestracją i ubezpieczeniem pojazdu, ponieważ samochód pozostaje własnością leasingodawcy. Dzięki temu klient może zaoszczędzić sporo czasu, który musiałby spędzić w urzędach i na wypełnianiu dokumentów.

Wzięcie samochodu w leasing pozwala także uniknąć jednorazowego dużego wydatku w gotówce, który mógłby doprowadzić do zamrożenia środków finansowych firmy. Płynność finansowa jest szczególnie ważna w czasie ciągle rosnących kosztów utrzymania i inflacji. Płatność w leasingu rozłożona jest na wiele małych rat, które można uwzględnić w kosztach prowa­dzenia działalności. Po zakończeniu okresu umowy i po spłaceniu wszystkich rat klient wykupuje użytkowany pojazd za kwotę wykupu wskazaną w umowie.

Sezon na auta

Okresem, w którym warto rozejrzeć się za nowym samochodem, jest koniec roku. Przy wyborze firmy leasingowej warto kierować się szeroką dostępnością oferty i nieskomplikowanymi procedurami, które oferuje uproszczony program ING Auto.

– Bez wątpienia auto w firmie ułatwia jej funkcjonowanie i rozwój. Każdy właściciel na starcie lub w kolejnych latach działalności staje przed wyborem pojazdu do swojej firmy. Koniec roku to dobry moment na podjęcie takiej decyzji. A my wspieramy przedsiębiorców w realizacji inwestycji, proponując program ING Auto. Formalności ograniczyliśmy do minimum. Zarówno wniosek, jak i cały proces przeprowadzimy online. Nie wymagamy dokumentów finansowych. Z oferty może skorzystać każdy klient, już od pierwszego dnia prowadzenia firmy. Troska o środowisko i zrównoważony rozwój odgrywają coraz większą rolę w życiu firm. Dlatego warto dodać, że klienci ING Lease mają możliwość skorzystania z dofinansowania do leasingu pojazdów elektrycznych w ramach rządowego programu „Mój elektryk” nawet do 27 tys. zł w przypadku samochodów osobowych i do 70 tys. zł w przypadku samochodów dostawczych do 3,5 t. W tym wypadku również obowiązuje oferta z darmową rejestracją – mówi Marcin Sobczak, wiceprezes zarządu ING Lease (Polska).

Dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się skorzystać z programu Miesiąc Leasingu w ING Auto do 30 listopada 2022 r., przygotowana została specjalna oferta „Darmowa rejestracja 2022”.

Więcej informacji

O szczegółach akcji można przeczytać na stronie: https://www.inglease.pl/oferta-specjalna/miesiac-leasingu-2022

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane