Miesięcznik "Marie Claire" już się nie ukaże

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 16-12-2005, 17:43

Styczniowy numer ”Marie Claire”, który jest już na rynku, będzie ostatnim – wydawca w porozumieniu z francuską centralą zdecydował o zamknięciu miesięcznika.

Styczniowy numer ”Marie Claire”, który jest już na rynku, będzie ostatnim – wydawca w porozumieniu z francuską centralą zdecydował o zamknięciu miesięcznika.

Polską edycję ”Marie Claire” wydaje od marca 2002 roku HFMC Polska, spółka utworzona przez Hachette Filipacchi Polska. Dzisiaj dyrektor generalny HFP Guillaume Devoud na specjalnym zebraniu z zespołem poinformował zaskoczoną redakcję, że nie przygotują już kolejnego numeru. ”Ponieważ w kwestiach strategicznych nie doszło do porozumienia pomiędzy Hachette Filipacchi Medias a właścicielem ‘Marie Claire’ zapadła decyzja o odstąpieniu od umowy” - napisał w oficjalnym oświadczeniu dyrektor Devoud.

Pismo zostaje zamknięte, spółka HFMC zlikwidowana, a pracowników obejmą zwolnienia grupowe. Jedynie z niektórymi są prowadzone rozmowy o zatrudnieniu w innych redakcjach koncernu. Redaktor naczelna Paulina Stolarek-Marat mówi: - Bardzo mi przykro, przywiązałam się do tego tytułu, ale nie chcę komentować tej decyzji.Sprzedaż ”MC” w trzech kwartałach br. według ZKDP wyniosła 64 297 egz. i była wyższa o 7,37 proc. w porównaniu z tym okresem ub.r. 

Źródło:  PRESSERWIS 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane