Czytasz dzięki

Mieszana sesja w Europie i wzrosty w USA

Łukasz Stefanik Analityk Rynków Finansowych XTB
opublikowano: 30-06-2020, 18:24

Podczas dzisiejszej sesji europejskiej mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji.

Ostatecznie zakończyła się ona bez wyraźnego kierunku, główne indeksy giełdowe pozostały w zakresie wahań, z którym mamy do czynienia od połowy miesiąca. Rynki nie bardzo mogą się zdecydować w którą stronę podążać. W ostatnich dniach obserwujemy przeplatankę emocji, negatywne nastroje są następstwem pogarszającej się sytuacji pandemicznej, a z drugiej strony pojawia się optymizm związany z nadziejami co do poprawy w światowej gospodarce i dalszej stymulacji.

Niemiecki indeks giełdowy zdołał zamknąć się dziś na maksimach sesyjnych, zyskując blisko 0,6%, z kolei francuski CAC40 stracił 0,2%, a londyński FTSE przecenił się niemal 0,9%. Spadki obserwowaliśmy także na GPW, gdzie indeks dwudziestu największych spółek zakończył dzień wynikiem na poziomie -0,6%. Blisko 2% zyskał dziś Lotos, z kolei mBank przecenił się ponad 3,5%.

Z kolei jeśli chodzi o sesję za oceanem, wygląda ona zupełnie inaczej. Tuż po rozpoczęciu handlu czyli o godzinie 15:30 polskiego czasu, indeksy giełdowe ruszyły w górę. Najlepiej radzi sobie technologiczny Nasdaq, gdzie wzrosty wynoszą ponad 1,1%, z kolei S&P 500 zyskuje 0,75%, a Dow Jones znajduje się 0,1% powyżej wczorajszego zamknięcia. Warto wspomnieć, że dziś kończy się miesiąc, a także kwartał, dlatego pod koniec dnia możliwe są większe ruchy.

Trzeba też dodać, że zmienność na rynku akcji może być w tym tygodniu podwyższona. Jutro poznamy minutes z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, z kolei  w czwartek opublikowany zostanie raport z amerykańskiego rynku pracy (wyjątkowo nie będzie to piątek, z racji święta w USA- Dzień Niepodległości).
 

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Stefanik Analityk Rynków Finansowych XTB

Polecane