Mieszane nastroje na azjatyckich giełdach

opublikowano: 28-09-2007, 09:03

Na giełdach Azji mieszane nastroje. W Tokio spadki po danych, które wskazujące kontynuację trendu spadku cen detalicznych.

Na zamknięciu piątkowej sesji Nikkei 225 tracił 0,3 proc., a Topix rósł o 0,1 proc. W piątek poinformowano, że w sierpniu ceny detaliczne spadły o 0,1 proc., już siódmy miesiąc z rzędu. Inwestorzy spodziewają się spadku wskaźnika nastrojów biznesu Tankan w przyszłym tygodniu. W dół poszły notowania sieci handlowej Circle K Sunkus Co., która zapowiedziała 20 proc. spadek sprzedaży w I półroczu. Kiepskie dane makro w USA wywołały przecenę akcji eksporterów. W dół poszły notowania m.in. Canona.
W ujęciu tygodniowym Nikkei zyskał 2,9 proc., a Topix aż 4,2 proc. Ten drugi stracił jednak 8,9 proc. w skali całego kwartału i jest to jego najgorszy wynik od pięciu lat.

Spośród pozostałych rynków w Seulu sesja zakończyła się minimalnym, 0,06 proc. wzrostem indeksu. Równie symboliczne były zmiany indeksów giełd w Singapurze i na Tajwanie. Hang Seng, główny indeks giełdy w Hongkongu, który pokonał w czwartek poziom 27000 pkt., poszedł w pierwszej części sesji w górę. Dobre nastroje panują także na giełdzie w Szanghaju. O ponad 3 proc. drożeją tam akcje Ping An, największej chińskiej spółki ubezpieczeniowej, oraz China Vanke, największego krajowego dewelopera. W najnowszym raporcie Ludowy Bank Chin prognozuje, że tempo wzrostu gospodarczego wyniesie w tym roku 11,6 proc.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Mieszane nastroje na azjatyckich giełdach