Mieszane zamknięcie na Wall Street

opublikowano: 10-11-2017, 22:07

Zamykająca tydzień sesja na amerykańskich giełdach toczyła się przy przewadze strony podażowej, która wraz z upływającymi godzinami traciła stopniowo potencjał. Próby odreagowania szczególnie widoczne były na rynku spółek technologicznych.

Na nastrojach panujących wśród handlujących nadal odciskały piętno obawy związane z opóźnieniem wdrożenia programu obniżki podatków od korporacji.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Republikanie w amerykańskim Senacie ujawnili plan obniżenia podatku dla firm do 20 proc. rocznie. Różni się on od propozycji, które zostały przedstawione w Izbie Reprezentantów dotyczące firm, biznesu i indywidualnych podatników.

Przecenę na parkiecie tonowała i starała się równoważyć zwyżka wśród spółek medialnych. Szczególnie dobrze prezentowały się walory takich potentatów jak Walt Disney, Twent-First Century Fox, Time Warner, Comcast i News Corp.

Ostatecznie, na finiszu piątkowej sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,17 proc. Wskaźnik S&P500 stracił 0,09 proc. Natomiast technologiczny Nasdaq wybronił się zyskując symbolice 0,01 proc..

Dwa pierwsze z wymienionych indeksów odnotowały pierwszy tygodniowy spadek od 9 tygodni.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mieszane zamknięcie na Wall Street