Mieszkańcy Bielan i Żoliborza nie chcą likwidacji lotniska

DI, TVN Warszawa
opublikowano: 21-12-2009, 14:26

Gdyby o losach lotniska Babice decydowali mieszkańcy Bielan i Żoliborza, to samoloty mogłyby tu dalej lądować.

W zleconej przez dwie dzielnice ankiecie 45 proc. badanych mieszkańców stwierdziło, że port może działać bez zmian. Pomysł likwidacji popiera tylko 2 procent ankietowanych. Portal tvnwarszawa.pl dotarł do wyników badań.

Nad lotniskiem Bemowo
Nad lotniskiem Bemowo
None
None

Katastrofa helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, rozbity szybowiec, do tego hałas coraz popularniejszych samolotów i awionetek - wszystko to powoduje, że na Bemowie, Bielanach i Żoliborzu co jakiś czas ożywa spór o przyszłość lotniska Babice.

Władze dzielnic postanowiły spytać mieszkańców o zdanie. Pierwsze zrobiło to Bemowo - tam 94 proc. mieszkańców stwierdziło, że nie odczuwa żadnych niedogodności związanych z funkcjonowaniem lotniska. Nic dziwnego, skoro większość samolotów lata na Bielanami i Trasą Armii Krajowej, na granicy z Żoliborzem. To tu sprawa lotniska od lat budzi największe emocje. Tak się przynajmniej wydawało do tej pory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, TVN Warszawa

Polecane