Mieszkania w starym stylu obok zabytkowych kamienic

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 23-05-2006, 00:00

W miejscu dawnej odlewni Braci Łopieńskich przy ulicy Hożej 55 w Warszawie powstaną nowe apartamentowce.

Inwestorem przedsięwzięcia jest międzynarodowa firma Yareal.

Aby utrwalić unikalny charakter miejsca, inwestor odtworzy detale elewacji i stworzy prześwit na dziedziniec. Od ulicy budynki zachowają oryginalny mur zewnętrzny. Deweloper planuje również umieszczenie tablicy, upamiętniającej działalność braci Łopieńskich.

Yareal nabył nieruchomość w lutym tego roku. Z ekspertyzy technicznej wynika, że zachowana zabudowa jest w złym stanie i grozi zawaleniem. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego teren jest zamknięty i objęty zakazem użytkowania. Deweloper ma decyzję o warunkach zabudowy, która zezwala na budowę kompleksu budynków o łącznej powierzchni użytkowej 4,5 tys. mkw. wraz z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Opinia miejskiego konserwatora zabytków, dołączona do warunków zabudowy, zwraca uwagę na historyczny charakter miejsca. Projekt przygotowywany przez inwestora uwzględnia jego sugestie. Architektura budynków będzie nawiązywać do okolicznej zabudowy.

Yareal jest filią międzynarodowej grupy przedsiębiorców, działającej na europejskim rynku nieruchomości. Firma powstała w 2005 r. Działa na podobnych zasadach jak Cogedim, francuska filia grupy, która jest jedną z trzech największych firm deweloperskich na paryskim rynku. Specjalizuje się przede wszystkim w renowacji i rewitalizacji budynków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu