Mieszkania zamiast szkół

MBE
opublikowano: 21-03-2011, 00:00

Tychy chcą z prywatnym partnerem zaadaptować budynki po szkołach.

Tychy chcą z prywatnym partnerem zaadaptować budynki po szkołach.

Tychy szykują dwa nowatorskie projekty, które chcą przeprowadzić z prywatnymi inwestorami. Pierwszy to adaptacja byłej Zasadniczej Szkoły Metalowej na wielorodzinny budynek mieszkalny z 36 lokalami komunalnymi. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na koncesję na roboty budowlane. Oferty można składać do 6 kwietnia.

Samorząd przedstawił dwie koncepcje przerobienia szkoły. W pierwszej w budynku zostałaby sala gimnastycznej, która po remoncie byłaby wynajmowana. W tej wersji planowane jest powiększenie budynku o jedną kondygnację i dodanie segmentu mieszkalnego. Powstanie też mały plac zabaw. W drugiej koncepcji sala pełniłaby funkcje handlowe, dobudowana zostałaby jedna kondygnacja. W planach jest również budowa parkingu. Miasto szacuje koszt inwestycji na około 4 mln zł.

W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego samorząd chce również zagospodarować część kompleksu dawnego Zespołu Szkół Municypalnych.

— To pierwsze projekty, które zamierzamy przeprowadzić wspólnie z prywatnym partnerem. Dlatego chcemy najpierw zrealizować mniejszy z nich i później zdobyte doświadczenia przenieść na większy — mówi Jan Wistuba, doradca prezydenta miasta.

Na inwestorów, którzy mają pomysł na zagospodarowanie zespołu szkół, czeka prezydent miasta Andrzej Dziuba. Zainteresowanych zaprasza na indywidualne rozmowy.

— To przedsięwzięcie o wartości 60 mln zł. Projekt jest na wstępnym etapie, ale zgłosiło się już kilku potencjalnych inwestorów — mówi Jan Wistuba.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu