Mieszkanie od dewelopera to bezpieczna i pewna inwestycja

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 06-02-2012, 00:00

Czy wiesz, że...

Bezpieczne inwestowanie to nie tylko lokaty i obligacje. Ze względu na wchodzącą w życie „ustawę deweloperską” równie bezpieczna (i korzystniejsza) może być nowo powstająca nieruchomość.

Ustawa chroni kapitał osób kupujących lokal, który jeszcze nie istnieje. Pieniądze klienta trafią najpierw na rachunek powierniczy. Będą z niego przekazywane deweloperowi stopniowo, w miarę postępów budowy, lub jednorazowo, po przeniesieniu na nabywcę prawa własności. Jeśli deweloper nie wywiąże się z umowy, klient odzyska pieniądze. W świetle ustawy każda umowa deweloperska musi mieć formę aktu notarialnego, a jej koszty obciążą nabywcę i dewelopera.

Zakup firstminute nadal pozwala korzystać z atrakcyjniejszych cen i możliwości wyboru najlepszych lokali.

Rok 2012 wydaje się dobrym momentem na inwestycję w mieszkania, zwłaszcza jeśli są to lokale w dobrych, centralnychlokalizacjach — np. takie jak Apartamenty Novum w Krakowie. Tego typu mieszkania zawsze utrzymują swoją wartość i w niewielkim stopniu wpływa na nie nadpodaż, która w większości polskich miast występuje głównie w niższych segmentach rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane