Mieszko i Jutrzenka coraz bliżej mariażu

Michał Makarczyk
01-08-2001, 00:00

Mieszko i Jutrzenka coraz bliżej mariażu

Mieszko i Jutrzenka podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy. Obie spółki nie wykluczają fuzji. Decyzja w sprawie połączenia kapitałowego przedsiębiorstw ma zapaść po przeprowadzeniu szczegółowej analizy.

Zdaniem analityków, połączenia sił, a w przyszłości i kapitałów, może być tylko korzystne dla spółek. Obie cukiernicze firmy, które jako pierwsze na tak dużą skalę zainicjowały konsolidację w branży cukierniczej — mogą liczyć na znacznie obniżenie kosztów działalności. Chodzi tu o zakup surowca, wykorzystanie kanałów dystrybucji czy możliwości negocjowania lepszych warunków w sieciach hiper- i supermarketów.

Najtrudniejszą sprawą do negocjacji może się jednak okazać nie kwestia współpracy handlowej, ale ewentualnych powiązań kapitałowych. Decyzje mają zapaść do końca października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mieszko i Jutrzenka coraz bliżej mariażu