Mieszko porzucił plany akwizycji, nie planuje dywidendy

Internet Securities
opublikowano: 09-02-2006, 15:10

Producent słodyczy Mieszko mimo dobrych wyników finansowych za 2005 roku porzucił plany akwizycji, ale nie planuje też dywidendy, wynika z czwartkowych wypowiedzi przedstawicieli spółki.

Producent słodyczy Mieszko mimo dobrych wyników finansowych za 2005 roku porzucił plany akwizycji, ale nie planuje też dywidendy, wynika z czwartkowych wypowiedzi przedstawicieli spółki.

„Po przeprowadzeniu due diligence okazało się, że nie byłoby to dla spółki opłacalne” – powiedział prezes Mieszka Marek Moczulski podczas konferencji prasowej.

„Na dzień dzisiejszy na rynku polskim nie ma spółki odpowiedniej do akwizycji” – dodał.

Według badań firmy AC Nielsen, porównując okres roczny październik 2004-wrzesień 2005 z analogicznym okresem roku poprzedniego, sprzedaż wartościowa produktów Mieszko wzrosła o 25%.

Choć spółka osiągnęła najwyższą dynamikę na rynku słodyczy wśród wszystkich firm cukierniczych, zarząd Mieszka nie planuje wypłacania dywidendy.

„Nie byłoby to wskazane ze względu na wyniki finansowe z poprzednich lat” – uważa Moczulski. „Zamiast tego wolimy skupić się na dalszej poprawie wyników finansowych” – dodał prezes.

W 2006 roku producent słodyczy zwiększy wydatki na promocję i reklamę. Skupi się na markach: Mieszko, pod którą sprzedawane są praliny, oraz Zozole (cukierki, żelki, lizaki i gumy do żucia). Kampania pierwszej z marek została zaplanowana na marzec (wykupiony czas antenowy dla reklam). Druga marka będzie reklamowana od kwietnia. Dodatkowo Zozole mają zostać wsparte intensywną promocją konsumencką.

Zysk netto spółki za 2005 rok wyniósł 1,486 mln zł i był wyższy od osiągniętego rok wcześniej o 789,8%. Zysk operacyjny za miniony rok wyniósł 7,588 mln zł, a marża brutto wyniosła w 2005 roku 35,5%

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane