Mieszko wystrzelił w górę

WIS
opublikowano: 15-02-2008, 00:00

Na wczorajszej sesji kurs akcji cukierniczej spółki wzrósł o ponad 13 proc. To nagroda za dobre wyniki.

Na wczorajszej sesji kurs akcji cukierniczej spółki wzrósł o ponad 13 proc. To nagroda za dobre wyniki.

ZPC Mieszko przez długi czas nie był ulubieńcem inwestorów. Wyniki nie zachwycały. Informacja o wysokich zyskach w IV kw. (3,65 mln zł wobec 1,27 rok wcześniej) wywołały szał zakupów. Na wczorajszej sesji spółka była jednym z liderów wzrostów.

— Gdyby nie podwyżki cen surowców i niekorzystny kurs złotego, wyniki byłyby znacznie lepsze —mówi Marek Moczulski, prezes spółki.

Rzeczywiście, spółka nie może zaliczyć minionego roku do zbyt udanych. W II kw. miała dużą stratę. Jej zysk netto z całego 2007 r. uratowały dwa ostatnie kwartały, dzięki czemu sięgnął 3,35 mln zł wobec 2,30 mln rok wcześniej.

Inwestorzy zdają się jednak wierzyć w trwałą poprawę rentowności. Wśród analityków też nie brakuje optymistów.

— Wynikom spółki w IV kw. na pewno pomógł rynek. W okresie świątecznym mieliśmy wyjątkowy boom konsumpcyjny. Spółka ma przed sobą dobre perspektywy. Wytwarza dobre produkty i potrafi skutecznie je sprzedawać — mówi Wojciech Szymon Kowalski z Biura Analiz i Koniunktur WS Kowalski.

W 2007 r. Mieszko zwiększył przychody ze sprzedaży do 216,6 mln zł ze 194,6 mln w 2006 r. Wprowadził na rynek nowe, wysokomarżowe produkty, które przyczyniły się do poprawy wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy