Mieszko zwiększa obroty i zyski

WIS
opublikowano: 29-10-2010, 00:00

Cukiernicza spółka może pochwalić się dobrymi wynikami. Ale żniwa dopiero przed nią.

Cukiernicza spółka może pochwalić się dobrymi wynikami. Ale żniwa dopiero przed nią.

Mimo niedawnych roszad własnościowych i kadrowych Mieszko utrzymuje wysoką formę. Spółka pochwaliła się wzrostem przychodów ze sprzedaży w trzech pierwszych kwartałach 2010 r. do 184 mln zł, wobec 169 mln w takim samym okresie 2009 r. Jej zysk netto wzrósł już w tym roku do blisko 7 mln zł, wobec 4,4 mln po trzech kwartałach 2009 r.

Nie wszystko jednak w sprawozdaniu spółki wygląda różowo. Poziom jej zobowiązań długoterminowych zwiększył się w porównywanym okresie z 10,5 do 54 mln zł. Zarząd spółki zwraca też uwagę na ryzyko wzrostu cen surowców (ziarna kakaowego, tłuszczów, mleka, cukru i zbóż) m.in. z powodu wahań kursów walut i spekulacji funduszy inwestycyjnych.

Na osłodę spółka przypomina, że w czwartym kwartale (świątecznym) notuje zwykle znaczący wzrost sprzedaży. Można więc liczyć na dalszą poprawę wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu