Mikosz: Dell rozważa zawieszenie inwestycji w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-10-2005, 12:45

Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sebastian Mikosz poinformował w środę dziennikarzy, że amerykański koncern Dell rozważa zawieszenie rozmów o inwestycji w Polsce ze względu na ostatnie przecieki prasowe dotyczące negocjacji.

Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sebastian Mikosz poinformował w środę dziennikarzy, że amerykański koncern Dell rozważa zawieszenie rozmów o inwestycji w Polsce ze względu na ostatnie przecieki prasowe dotyczące negocjacji.

    "Prowadzimy rozmowy z Dellem, ale Dell nie dokonał deklaracji co do lokalizacji inwestycji czy w Polsce, czy poza Polską. Na razie rozważa zawieszenie rozmów z powodu burzy prasowej. Jest to niekorzystna i kłopotliwa sytuacja" - powiedział Mikosz.

    "Reakcja inwestora była bardzo niemiła, ponieważ spółce zależało na dyskrecji" - dodał. Według niego, sprawa powinna rozstrzygnąć się do końca tygodnia.

    Zaznaczył, że dotychczas nie została podjęta żadna decyzja. Negocjacje z potencjalnym inwestorem miały potrwać jeszcze około dwóch-trzech tygodni.

    W środę "Gazeta Wyborcza" podała, że amerykański Dell chce wybudować w Łodzi montownię komputerów. "Inwestycja warta 120 mln euro ma przynieść kilkanaście tysięcy miejsc pracy" - podał dziennik.

    Również PAP podała w poniedziałek, że amerykańska korporacja może zainwestować w Łodzi lub okolicy. Pytany wówczas przez PAP Mikosz potwierdził, że prowadzone są z Amerykanami rozmowy na temat ich inwestycji w Polsce, ale nie chciał ujawnić więcej szczegółów.

    Koncern Dell jest najbardziej znany ze swoich komputerów i laptopów; produkuje także serwery i urządzenia zewnętrzne (m.in. drukarki), palmtopy. Firma została założona w 1984 r. przez Michaela Della, wówczas studenta na University of Texas w Austin. W ramach umowy offsetowej współpracuje z nią Uniwersytet Łódzki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane