Mikrofaktoring można wykorzystać aktywnie

Materiał partnera
opublikowano: 17-11-2017, 10:31
aktualizacja: 17-11-2017, 10:33

Każda firma stale potrzebuje płynności finansowej, by nie tylko w spokoju funkcjonować, ale również mieć moż- liwość dalszego rozwoju. Co ciekawe, płynność finansową można wykorzystać aktywnie w biznesie.

Jednym z zastosowań jest możliwość negocjacji lepszych warunków cenowych u swoich dostawców dzięki ofercie szybszej zapłaty za towar. Zaoferowanie krótszego terminu płatności lub przedpłaty wpływa ujemnie na poziom cen towarów, co przekłada się dodatnio na marżę firmy i jej zdolność do szybszej dostawy produktów do klientów. To podnosi jej konkurencyjność. Jedną z metod szybkiego pozyskiwania pieniędzy za faktury sprzedażowe jest mikrofaktoring.

Przykładem dynamicznie rozwijającej się firmy mikrofaktoringowej na polskim rynku jest Finiata — firma oferująca usługę cichego faktoringu z regresem dla przedsiębiorców i freelancerów. Mikrofaktoring od Finiaty to zupełnie nowy model finansowy. Zaawansowany system, z którego korzysta fintech, potrzebuje zaledwie trzech minut na analizę faktury i około trzech godzin na cały proces związany z przekazaniem klientowi gotówki.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.finiata.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu