Milczarski: LOT nie anuluje zamówień na Boeingi 737 MAX

opublikowano: 04-06-2019, 08:22

Prezes Rafał Mielczarski powiedział, że PLL LOT nie zamierzają anulować zamówień na Boeingi 737, ale wezwał amerykańską firmę do podjęcia działań przywracających wiarygodność, informuje Reuters.

- Jeśli ktoś jest gotów anulować zamówienia na samoloty MAX z powodu tego, co się stało, uważam to za decyzję bardziej emocjonalną niż racjonalną – powiedział Milczarski podczas konferencji w Seulu.

Zobacz więcej

Rafał Milczarski

Marek Wiśniewski

Samoloty Boeing 737 MAX zostały uziemione na świecie z powodu dwóch katastrof maszyn tego typu w okresie pięciu miesięcy, w wyniku których zginęło łącznie 346 osób. Pojawiły się sygnały, że oba wypadki spowodowane były przez wadliwe działanie systemów  samolotów. Niektóre linie lotnicze zagroziły anulowaniem zamówień na Boeingi 737 MAX ze względów bezpieczeństwa. 

W swoim wystąpieniu w Seulu prezes PLL LOT mówił, że Boeing musi dużo zrobić, aby „odbudować wiarygodność na rynku”.

- Jestem pewny, że to zrobią. Nie widzę w tym momencie powodów, jeśli nie znajdą ich regulatorzy, aby anulować zamówienia na samoloty MAX – powiedział, cytowany przez Reutersa, Milczarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu