Miłek wybrał nazwę nowej grupy

ŁO
opublikowano: 27-09-2018, 19:30

Miliarder wspólnie z dyrektorem generalnym grupy kolarskiej postawili na krótką nazwę, żeby wzmocnić wizerunkowo markę CCC.

- Po ogłoszeniu w lipcu CCC jako nowego sponsora tytularnego Continuum Sports, z przyjemnością potwierdzamy, że zespół będzie znany od 2019 r. jako CCC Team i zostanie pierwszą polską drużyną w UCI WorldTour - mówi dyrektor generalny ekipy Jim Ochowicz. 

Dariusz Miłek
Zobacz więcej

Dariusz Miłek fot. Marek Wiśniewski

Grupa startująca dotąd jako BMC Switzerland formalnie zmieni nazwę 1 stycznia. Ochowicz przyznaje, że decyzję w tej sprawie podjął wspólnie z Dariuszem Miłkiem, który kontroluje obuwniczego giganta. Drużyna szuka co prawda dodatkowych sponsorów, ale CCC pozostanie jedynym tytularnym sponsorem.  

Miłek ogłosił swoją decyzję w lipcu informując, że CCC od jakiegoś czasu poszukiwało sposobów zagospodarowania swoich wydatków sponsoringowych.

Przedsiębiorca jest już właścicielem założonej w 2000 r. grupy CCC Sprandi Polkowice, która startuje w drugiej dywizji kolarskiej Professional Continental, czyli szczebel niżej niż nowa ekipa wspierana przez Miłka. Na początku września firma CCC została ponadto nowym sponsorem kobiecego zespołu kolarskiego WaowDeals z Holandii.  

Struktura kierownictwa CCC Team pozostanie w znacznym stopniu niezmieniona. Na stanowiskach pozostaną dotychczasowi szefowie BMC Switzerland, czyli Jim Ochowicz i Gavin Chilcott, ale dołączy do nich Robert Krajewski z CCC Sprandi Polkowice.  

- Dyrektorzy sportowi Piotr Wadecki i Gabriele Missaglia przeniosą się do CCC Team z CCC Sprandi Polkowice, dołączając do Fabio Baldato, Valerio Pivy i Jacksona Stewarta jako pięciu głównych dyrektorów sportowych zespołu - informuje Ochowicz.   

Dariusz Miłek będzie spoiwem wszystkich przedsięwzięć. Majątek przedsiębiorcy szacowany jest na około 5 mld zł. Wśród jego aktywów znajduje się m.in. druga co do wielkości sieć sklepów obuwniczych w Europie (CCC), której liczba placówek w tym roku ma przekroczyć barierę 1 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu