Milestone ma porozumienie o współpracy z Fidia Farmaceutici

ISBNews
02-06-2015, 14:34

Milestone Medical podpisał z Fidia Farmaceutici SpA, specjalistyczną firmą farmaceutyczną z siedzibą we Włoszech, porozumienie dotyczące współopracowania i produkcji systemu do iniekcji dostawowych, dostosowanego do wstrzyknięcia preparatów kwasu hialuronowego, wytwarzanych przez Fidia, podała spółka.

"Fidia jest jednym z czołowych producentów preparatów kwasu hialuronowego, używanych w leczeniu bólu stawów. Zgodnie z warunkami zawartego porozumienia, po ukończeniu przez Fidia oceny technologii Milestone, Milestone Medical i Fidia planują zawrzeć umowę dotyczącą współopracowania i produkcji systemu do iniekcji dostawowych" - czytamy w komunikacie.

Celem obu podmiotów będzie opracowanie dedykowanego urządzenia i końcówek wymiennych w celu zwiększenia precyzji podawania leku i wyeliminowania bólu związanego z wstrzyknięciem kwasu hialuronowego. System specjalnie dopasowany do potrzeb Fidia zostanie stworzony wyłącznie do podawania preparatów kwasu hialuronowego, opracowanych przez Fidia, podano również.

"Doświadczenie Fidia Farmaceutici w dziedzinie ochrony stawów i leczenia chorób stawów czyni ze spółki idealnego partnera w celu rozwoju systemu do iniekcji dostawowych, który otrzymał już znak CE i pozwolenie na sprzedaż w Unii Europejskiej. Fidia ma dostęp do dużego rynku i jest jednym z czołowych producentów preparatów kwasu hialuronowego, używanych w leczeniu bólu stawów" - powiedział prezes Milestone Leonard Osser, cytowany w komunikacie.

Dodał, że skuteczność opatentowanych technologii Milestone została potwierdzona wykonaniem 50 mln w pełni bezpiecznych, bezbolesnych i zakończonych sukcesem iniekcji w stomatologii.

"Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z Fidia, gdyż wierzymy, że nasze urządzenie okaże się przydatne w zmniejszaniu i wyeliminowaniu bólu, odczuwanego podczas zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego do stawów" - podsumował Osser.

Milestone Medical, Inc. opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific Inc. Opracowanie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych zostało zakończone. Obecnie firma czeka na wydanie zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie Stanów Zjednoczonych. Spółka otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej.

Fidia Farmaceutici SpA, spółka należąca do frupy kapitałowej P&R Group jest specjalistyczną firmą farmaceutyczną, której misją jest między innymi dostarczanie (bezpośrednio lub poprzez spółki zależne) pacjentom innowacyjnych produktów, wysokiej jakości, bezpieczeństwa i skuteczności oraz uzyskanie w tej dziedzinie pozycji światowego lidera. W swoim portfolio produktów spółka kładzie szczególny nacisk na segment ochrony stawów i leczenia chorób stawów poprzez produkcję specjalistycznych kwasów hialuronowych, skierowanych do tego segmentu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Milestone ma porozumienie o współpracy z Fidia Farmaceutici