Miliard euro za Real Madryt

PAP
opublikowano: 27-12-2009, 16:54

Szejk Mansour Bin Zayed Al Nahyan z Abu Zabi, do którego należy angielski klub piłkarski Manchester City, chciałby zostać właścicielem Realu Madryt i byłby gotów wyłożyć na ten cel miliard euro - poinformował w niedzielę hiszpański dziennik sportowy "As".

Jednak - jak wyjaśnił "As" - transakcja jest praktycznie niemożliwa do realizacji, ponieważ na przeszkodzie stoi aktualny statut klubu. Aby plany szejka się urzeczywistniły, Real musiałby przekształcić się w stowarzyszenie sportowe, a to wymagałoby zgody "socios", czyli tych członków klubu, którzy, podobnie jak akcjonariusze, mają prawo wyboru władz i głosują nad budżetem.

Dziennik wspomniał, nie powołując się na żadne źródło, że na początku 2010 roku ma dojść do spotkania przedstawicieli szejka Mansoura z władzami Realu, na czele z prezydentem Florentino Perezem, na którym miałaby być omówiona kwestia sprzedaży klubu.

Według przepisów UEFA, szejk Mansour nie może być właścicielem jednocześnie dwóch klubów i w wypadku kupna Realu musiałby sprzedać swe udziały w Manchesterze City. W oczekiwaniu na przejęcie kontroli nad Realem szejk mógłby "wziąć na siebie" długi klubu, które we wrześniu sięgały 327 milionów euro - zasugerował "As".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Miliard euro za Real Madryt