Czytasz dzięki

Miliard urządzeń z Androidem łatwym celem dla hakerów

AR, BBC
opublikowano: 06-03-2020, 16:01

Użytkownicy starszych wersji systemu Android są w grupie podwyższonego ryzyka cyberataków, ponieważ nie mają one zaktualizowanych zabezpieczeń - pisze „BBC”.

Używasz smartfona z Androidem? Jeśli tak, może to oznaczać, że jesteś łatwym celem dla hakerów  - ostrzega Which?, brytyjska organizacja broniąca praw konsumentów, na którą powołuje się portal "BBC".  Podwyższone ryzyko dotyczy szacunkowo ok. miliarda urządzeń mobilnych z systemem Google'a. 

Zobacz więcej

Fot. Pixabay

Z oficjalnych informacji w biuletynie Android,  jak się okazuje,  wynika, że w 2019 r. nie są powstały żadne aktualizacje  związane z zabezpieczeniami dla wersji systemu operacyjnego Android starszych niż wersja Android 7.0 Nougat.  Zaniepokojeni powinni być zatem użytkownicy wersji z 2012 r. lub wcześniejszych lat (czyli Android 4.3 Jelly Bean, 4.4 Kit Kat, 5.0 Lollipop i 6.0 Marshmallow).

Google, który jest właścicielem systemu Android, odmówił komentarza, o który prosiła organizacja Which?. 

Brak aktualizacji w aplikacjach systemu operacyjnego oznacza, że łatwiej możesz stać się ofiarą  kradzieży danych albo ofiarą ataków wirusów typu ransom (związanych z żądaniami okupu) i innego rodzaju złośliwego oprogramowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, BBC

Polecane