Miliarder chce, aby FBI i CIA sprawdziły infiltrację Google przez Chiny

opublikowano: 15-07-2019, 09:55

Peter Thiel, znany z konserwatywnych sympatii inwestor i miliarder uważa, że FBI i CIA powinny sprawdzić, czy Google nie zostało infiltrowane przez wywiad Chin.

Podczas Narodowej Konferencji Konserwatywnej Thiel powiedział, że amerykańskie służby powinny zająć się trzema kwestiami dotyczącymi Google. Po pierwsze, możliwą infiltracją przez  zagraniczne wywiady projektu spółki dotyczącego sztucznej inteligencji? Po drugie, możliwą infiltracją władz Google przez wywiad Chin. Po trzecie, wynikającą z domniemanej całkowitej infiltracji „jawnie zdradziecką” decyzją o współpracy z chińską armią, a nie z amerykańską.

Peter Thiel
Zobacz więcej

Peter Thiel Bloomberg

- Te pytania powinny być zadane przez FBI i CIA - powiedział Thiel, który jest jednym z największych zwolenników i darczyńców prezydenta Donalda Trumpa w Krzemowej Dolinie. - Chciałbym, aby nie były zadane w nadmiernie uprzejmy sposób - podkreślił.

W ubiegłym roku Google stało się celem krytyki po ujawnieniu, że spółka pracuje nad uruchomieniem usług w Chinach poddanych cenzurze miejscowych władz.Ostatecznie w grudniu Google zakończyło projekt. Informowano także, że spółka nie odnowi wygasającego w tym roku kontraktu z amerykańskim Departamentem Obrony dotyczącym analizy obrazów z dronów przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA