Miliarder Prochorow sprzedał ostatnie aktywa w mediach

PAP
opublikowano: 21-09-2017, 12:50
aktualizacja: 21-09-2017, 12:51

Rosyjska grupa Oneksim (Onexim) należąca do miliardera Michaiła Prochorowa sprzedała swoje ostatnie aktywa medialne - kwartalnik "Snob" i portal Snob.ru. Nabywczynią jest Marina Geworkian, szefowa spółki Snob Media zarządzającej oboma tymi mediami.

Portal RBK podał w czwartek, że transakcję przeprowadzono 18 września. W oświadczeniu o zmianie właściciela mowa jest o tym, iż grupa Oneksim "w ramach realizacji nowej strategii inwestycyjnej" postanowiła zakończyć udział w rosyjskich aktywach medialnych. Geworkian nie ujawniła informacji o kwocie transakcji.

Zobacz więcej

Michaił Prochorow

fot. Bloomberg

Nakład kwartalnika "Snob", który wychodzi od 2008 r., wynosi 50 tys. egzemplarzy. Portal Snob.ru w sierpniu br. miał około 6 mln odwiedzających. "Snob" oferował także członkostwo w swoim klubie i składki, obok reklam, stanowiły jedno ze źródeł dochodów. Cały projekt obecnie nie jest rentowny, ale w 2018 r. powinien przestać przynosić straty - zapowiedziała Geworkian.

Swoje audytorium "Snob" określa jako ludzi, którzy mieszkają w różnych krajach, ale "myślą po rosyjsku"; pismo kieruje się w stronę inteligencji i osób wolnych zawodów. Na łamach Snob.ru goszczą publicyści i komentatorzy znani z niezależnych mediów, krytycznych wobec władz.

Latem br. Michaił Prochorow sprzedał swój pakiet kontrolny w RBK, jednym z głównych holdingów medialnych w Rosji. Nowym właścicielem została grupa JeSN (ESN) Grigorija Bieriozkina. Transakcję oceniano wówczas jako zwiastun zakończenia w RBK dotychczasowej niezależnej polityki redakcyjnej. Media utrzymywały, że publikacje RBK wywołały naciski na Prochorowa, by sprzedał holding.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu