Milion na muzealne spacery po Lasach Państwowych

AR
opublikowano: 14-05-2018, 14:57
aktualizacja: 14-05-2018, 15:02

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przekazał leśnikom 1 mln zł. Pieniądze sfinansują otwarcie dwóch interaktywnych wystaw – wynika z informacji prasowej.

Interaktywne spacery po lesie, w różnych, następujących po sobie fazach rozwojowych i porach roku – to jedna z atrakcji otwartego kilka dni temu Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek w Nadleśnictwie Krucz (w budynku dawnej masztalarnii). Sala, w której będzie można "poczuć się jak w lesie", jest częścią dwóch interaktywnych wystaw, które będą tam dostępne bezpłatnie, skierowanych głównie do szkół. Ich celem jest m.in. podniesienie świadomości ekologicznej, a także budowanie zaufania społecznego dla leśników. Projekt otrzymał milion złotych od NFOŚGiW, który podlega Ministerstwu Środowiska. 

– Szczególnie cenimy przedsięwzięcia, które nie stanowią zamkniętej formuły edukacyjnej i nie kończą się wraz z przekazaniem dofinansowania przez NFOŚiGW – powiedziała Anna Majewska z Wydziału Edukacji Ekologicznej NFOŚiGW.  

Dotacja sfinansuje 70 proc. kosztów przygotowania i uruchomienia wystaw (zgodnie z umową podpisaną jeszcze w kwietniu). Ekspozycje oferują wiele przyrodniczych eksponatów oraz atrakcje multimedialne. Ich tematyka obejmuje m.in. historię Puszczy Noteckiej, Lasów Państwowych i zawodów związanych z leśnictwem. Oprócz wystaw, Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek będzie oferować lekcje przyrody dla grup.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu