Milionerzy z USA mają mętlik w głowie

MD
29-04-2009, 00:00

Rekordowo wysoki odsetek amerykańskich milionerów nie wie, w co zainwestować pieniądze. Coraz więcej stawia jednak na akcje.

Rekordowo wysoki odsetek amerykańskich milionerów nie wie, w co zainwestować pieniądze. Coraz więcej stawia jednak na akcje.

Firma Phoenix przeprowadziła ankietę wśród 1735 Amerykanów, których "wartość netto" wynosi co najmniej 1 mln USD (nie uwzględniając wartości nieruchomości, w których mieszkają). Aż połowa, najwięcej od 2000 r., kiedy rozpoczęto badania, przyznała, że nie wie, co jest w obecnej sytuacji najlepszą inwestycją. Odsetek milionerów, którzy w okresie najbliższych trzech lat zamierzają zainwestować w akcje, wzrósł z 28 proc. rok wcześniej do 34 proc. Odsetek tych, którzy zapowiadają inwestycje w obligacje, wzrósł z 17 do 23 proc.

Pesymizm wśród milionerów pytanych o stan gospodarki USA w najbliższych 1-2 latach utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie od 2001 r., kiedy pytanie zostało po raz pierwszy zadane. Prawie 66 proc. ankietowanych uważa, że gospodarka pozostanie w złym stanie przez najbliższe dwa lata. Odsetek milionerów, którzy czują się "mniej bogaci", wzrósł do 74 proc. Rok wcześniej wynosił 47 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Milionerzy z USA mają mętlik w głowie