Miliony dla firm na centra B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 09-11-2017, 22:00

Śląscy przedsiębiorcy, którzy chcą stworzyć lub rozwijać w swoich firmach działy zajmujące się badaniami i rozwojem, mogą stanąć w szranki o dotacje na ten cel.

Granty oferuje działanie 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego („Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach”). Do podziału między wnioskodawców jest blisko 196 mln zł. Szanse na unijne wsparcie mają nie tylko mali i średni gracze, ale również duże firmy. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dotacje na stworzenie zaplecza B+R lub prowadzenie prac badawczych, które znajdą zastosowanie w gospodarce. Celem działania 1.2 jest wzrost innowacyjności regionu poprzez zwiększenie liczby przedstawicieli biznesu stawiających na nowatorskie projekty i poprawę infrastruktury badawczej w firmach. Co ważne, przedsięwzięcia powinny wpisywać się w obszar regionalnych inteligentnych specjalizacji dla województwa śląskiego. Wnioski o unijne dofinansowanie należy przesyłać na adres Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na trzeci kwartał 2018 r. © Ⓟ

WAŻNA DATA: 29.11
Do tego dnia firmy mogą składać wnioski o dotacje z działania 1.2 RPO WŚL.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.slaskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu