Miliony dla firm na ekspansję zagraniczną

  • DI
opublikowano: 29-01-2018, 22:00

800 tys. zł - nawet takie dofinansowanie może otrzymać przedsiębiorca na wsparcie ekspansji na zagraniczne rynki.

Na przedsiębiorców z Polski Wschodniej, którzy chcą zdobyć klientów na zagranicznych rynkach, czeka 100 mln zł — poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Fot. Fotolia

Nabór wniosków do tego zadania rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 29 marca 2018 r. Jak czytamy w komunikacie, ekspansja zagraniczna to dla firmy konkretny zysk — nie tylko bezpośredni wzrostu dochodów, ale również możliwość zdobycia cennego doświadczenia, dostępu do nowych technologii czy nawiązania wartościowych biznesowych relacji. Rozszerzono katalog kosztów, na które firmy mogą przeznaczyć dotację.

Teraz będą mogły sfinansować udział w szkoleniach, wytworzenie materiałów reklamowych i promocyjnych, a także przygotowanie badań i testów produktów przeznaczonych na zagraniczne rynki. W konkursie mogą uczestniczyć mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane