Miliony dla firm z „Pieczęcią Doskonałości”

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 17-12-2017, 22:00
aktualizacja: 17-12-2017, 23:28

Tylko do końca miesiąca mali i średni gracze mogą powalczyć o granty na projekty badawczo-rozwojowe.

Unijne dofinansowanie oferuje „Szybka ścieżka”, czyli poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” programu Inteligentny Rozwój (POIR). Wsparcie jest przeznaczone dla firm MSP, które mają tzw. status „Seal of Excellence”. Potwierdza on wysoką jakość merytoryczną przedsięwzięć ubiegających się o dotacje w ramach „Instrumentu dla MSP”, będącego częścią unijnego programu Horyzont 2020. Warto podkreślić, że Komisja Europejska przyznaje certyfikat Seal of Excellence tylko bardzo dobrym projektom i daje im szansę na zdobycie finansowania na poziomie krajowym lub regionalnym. Organizatorem konkursu z budżetem 50 mln zł jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Przedsiębiorca składający wniosek o grant musi zadbać, aby jego projekt wpisywał się w co najmniej jedną krajową inteligentną specjalizację i nie był wcześniej oceniany w innym naborze NCBR. Co ważne, wysokość dofinansowania jest uzależniona od

Fundusze UE

wielkości firmy i rodzaju prac badawczych. Na badania przemysłowe mała firma może otrzymać wsparcie w wysokości do 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, a na prace rozwojowe — do 60 proc. Warto zaznaczyć, że proces oceny przedsięwzięcia jest o wiele prostszy niż w klasycznej opcji „Szybkiej ścieżki”. Najważniejsze jest spełnienie kryteriów dostępu i dostosowanie się do wymogów pomocy publicznej obowiązujących w POIR.

WAŻNA DATA: 29.12

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.1 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/poir

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu