Miliony dla innowatorów z Opolszczyzny

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 25-09-2017, 22:00

Mali gracze z regionu będą mogli starać się o pożyczki na projekty związane z wdrażaniem nowatorskich rozwiązań.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisał umowy z pośrednikami finansowymi, którzy będą oferować unijne wsparcie zwrotne firmom z województwa opolskiego. Na tej liście są: Fundacja Rozwoju Śląska, Fundacja Rozwoju Śląska i Centrum Rozwoju Biznesu, ECDF i MEGA SONIC, Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych oraz Agencja Leasingu i Finansów.

Przedstawiciele biznesu będą mogli przeznaczyć pożyczki na inwestycje dotyczące wdrażania innowacji produktowych, procesowych i marketingowych, a także na zakup nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu wprowadzą na rynek nowe lub ulepszone produkty. Pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Dostępny budżet wynosi 78 mln zł.

— Pożyczki będą pracować na rzecz przedsiębiorców wiele lat i służyć rozwojowi regionalnej gospodarki — mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Jak podkreśla Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK, bank nie będzie przyjmował i rozpatrywał wniosków. — Będzie to leżało w gestii pośredników finansowych, którzy zbudują sieć dystrybucji na terenie województwa opolskiego — zaznacza Przemysław Cieszyński.

W ofercie pośredników są dwa produkty: mała pożyczka inwestycyjna do 150 tys. zł i duża — do 2 mln zł. Firmy mogą liczyć na niskie koszty i długą karencję w spłacie kapitału, a także na oprocentowanie pożyczek korzystniejsze niż rynkowe. Ponadto będą zwolnione z opłat i prowizji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Miliony dla innowatorów z Opolszczyzny