Miliony na kanalizację

ANP
20-04-2010, 00:00

Blisko 50 mln zł

Blisko 50 mln zł

wyda gmina Sławno

m.in. na budowę

oczyszczalni. I już szykuje

kolejne projekty.

To będzie kluczowa inwestycja regionu łódzkiego, która ma pochłonąć około 80 mln zł. W realizacji jest już jeden z etapów przedsięwzięcia, który wykonuje konsorcjum z udziałem giełdowej Pol-Aquy. Teraz gmina Sławno (nie mylić z gminą Sławno w woj. zachodniopomorskim) ogłosiła przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej o długości ponad 71 km w 16 miejscowościach: m.in. Dąbrówka, Trojanów, Szadkowice, Kamień, Kunice, Tomaszówek czy Wincentynów. Zadanie obejmuje również budowę oczyszczalni ścieków w miejscowości Trojanów. Ta część inwestycji opiewa na 47,8 mln zł netto. Firmy, które chcą ubiegać się o zlecenie, mają czas na składanie wniosków do 27 maja. Tego samego dnia oferty zostaną otwarte. Kryterium udzielenia zamówienia będzie najniższa cena.

— Obecnie kanalizacji na terenie gminy Sławno praktycznie nie ma. Dlatego to priorytetowe zadanie na najbliższe lata — mówi Jan Woźniak, kierownik referatu inwestycji i budownictwa w Urzędzie Gminy Sławno.

Gmina liczy 32 miejscowości. Reszta ma być skanalizowana w kolejnych etapach przedsięwzięcia.

— Szykujemy projekty na kolejne etapy przedsięwzięcia w części południowej i północnej gminy. W tym roku jednak nie zdążymy ogłosić przetargów — przyznaje Jan Woźniak.

W finansowaniu pomogą dotacje unijne, o które zabiega gmina. Reszta pieniędzy będzie pochodzić z budżetu gminy i kredytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Miliony na kanalizację