Miliony na kogenerację

opublikowano: 04-09-2018, 22:00

Pod koniec września przedsiębiorcy będą mogli powalczyć o dotacje na projekty polegające na równoczesnym wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej.

Celem przedsięwzięć powinny być oszczędności w zużyciu tzw. energii pierwotnej na poziomie ponad 10 proc. Granty pochodzą z poddziałania 1.6.1 programu Infrastruktura i Środowisko („Źródła wysokosprawnej kogeneracji”). Do podziału między wnioskodawców jest 90 mln zł. Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. W szranki o dotacje mogą stanąć nie tylko przedsiębiorstwa, ale również samorządy i spółdzielnie mieszkaniowe. Granty pokryją koszty m.in. budowy instalacji wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (ul. Konstruktorska 3a). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na lipiec 2019 r.

WAŻNA DATA

28.09 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.6.1 programu Infrastruktura i Środowisko. Nabór zakończy się 27 listopada.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pois.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy