Miliony z EBI dla Maspeksu

Michlina Szczepańska
opublikowano: 04-12-2016, 22:00

Hale produkcyjne i centra logistyczne dla makaronów Lubella, soków Kubuś i przetworów Łowicza i Kotlina — to część zaplanowanych do 2018 r. inwestycji Grupy Maspex Wadowice, zarządzanej przez Krzysztofa Pawińskiego (na zdjęciu). W programie inwestycyjnym jest też poprawa efektywności energetycznej i produkcja energii odnawialnej dzięki biogazowniom i panelom fotowoltaicznym. Na te cele grupa dostała właśnie kredyt w wysokości około 267 mln zł od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI).

— Nasze inwestycje po raz pierwszy zostaną sfinansowane kredytami inwestycyjnymi pochodzącymi z EBI. Takie finansowanie pozwala nam na pozyskanie pieniędzy na lepszych warunkach w porównaniu z bankami komercyjnymi i o dłuższym terminie kredytowania — mówi Bogdan Tyrybon, business supply chain manager w Grupie Maspex. Maspex to czołowy producent soków, makaronów, produktów instant i dżemów z około 4 mld zł obrotów i zakładami rozsianymi w Europie Środkowo-Wschodniej.

60 mln EUR To wysokość kredytu przyznanego przez Europejski Bank Inwestycyjny Grupie Maspex Wadowice.

150 Tyle miejsc pracy zostanie utworzonych dzięki inwestycji. Grupa podkreśla, że dzięki temu zachowa też wiele dotychczasowych miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michlina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu