Miłkowski o wyborze ABN Amro na doradcę przy prywatyzacji PZU

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-02-2005, 18:13

Cena, kwalifikacje, doświadczenie, znajomość spółki i rynku ubezpieczeń zdecydowały o tym, że ABN Amro, razem z bankami Rotschild i Merrill Lynch, wybrano na doradcę przy prywatyzacji PZU - poinformował b. dyrektor w ministerstwie skarbu Karol Miłkowski podczas przesłuchania przed członkami sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU.

Cena, kwalifikacje, doświadczenie, znajomość spółki i rynku ubezpieczeń zdecydowały o tym, że ABN Amro, razem z bankami Rotschild i Merrill Lynch, wybrano na doradcę przy prywatyzacji PZU - poinformował b. dyrektor w ministerstwie skarbu Karol Miłkowski podczas przesłuchania przed członkami sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU

    Przemysław Gosiewski (PiS) pytał świadka jak ocenia doradztwo ABN AMRO przy prywatyzacji PZU. Miłkowski zapewnił, że w przypadku problemów we współpracy z ABN AMRO, a takie nie występowały, ministerstwo skarbu państwa zażądałoby stosownych odszkodowań.

    Gosiewski przypomniał, że ABN Amro proponował wycenę na poziomie od 2 mld zł do 4 mld zł za 100 proc. akcji PZU, podczas gdy cena uzyskana w negocjacjach sprzedaży 30 proc. pakietu akcji oznaczała wycenę PZU na poziomie 10 mld zł.

    Miłkowski podkreślił, że Najwyższa Izba Kontroli, przy ocenie przebiegu prywatyzacji PZU nie zarzuciła nierzetelności wycenie dokonanej przez ABN AMRO.

    Miłkowski zeznał, że nie wie, czy PZU zapłaciło 30 mln dolarów odszkodowania na rzecz Deutsche Banku za niewywiązanie się z umowy o sprzedanie przez PZU posiadanych przez towarzystwo akcji BIG Banku Gdańskiego.Deutsche Bank miał zezwolenie od Komisji Nadzoru Bankowego na nabycie ponad 20 proc., lecz nie więcej niż 25 proc. akcji BIG BG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane