Millenium zwiększy rezerwy na ryzyko kredytów walutowych, zapowiada zysk

  • DI
opublikowano: 25-01-2021, 20:26

Zarząd Banku Millennium podjął decyzję o utworzeniu w ciężar wyników IV kwartału 2020 roku rezerw na ryzyko prawne związane z udzielonymi walutowymi kredytami hipotecznymi w wysokości 379,6 mln złotych.

Rezerwy na ryzyko prawne związane z udzielonymi walutowymi kredytami hipotecznymi w III kwartale wynosiły 129,7 mln zł, a w II kwartale 112,7 mln zł.

Bank wyjaśnił, że wyższy poziom rezerw w porównaniu z tymi w poprzednich kwartałach „odzwierciedla negatywny trend w wyrokach sądowych oraz zmiany w modelu szacowania ryzyka”.

- W wyniku takiego poziomu rezerw i pomimo dobrych wyników operacyjnych, Bank spodziewa się negatywnego wyniku netto w IV kw. 2020 r., ale dodatniego w całym roku 2020 – głosi komunikat.

Po trzech kwartałach 2020 roku skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium wynosił 132 mln zł i był o 75 proc. niższy niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane