Millennium DM nadal rekomenduje ‘neutralnie’ dla Kredyt Banku

ISB
22-02-2008, 12:13

Analitycy Millennium Domu Maklerskiego podtrzymali rekomendację "neutralnie" dla Kredyt Banku i ustalili cenę docelową akcji na 22,8 zł, wynika z raportu z 15 lutego, odtajnionego w piątek.

Dzień przed wydaniem rekomendacji jedna akcja Kredyt Banku kosztowała 22,5 zł, zaś w piątek ok. godz. 11:10 inwestorzy płacili za akcję banku 21,3zł, o 3,18% więcej niż na czwartkowym zamknięciu.

"Obecnie Kredyt Bank jest notowany przy wskaźniku P/E na lata 2008/9 na poziomie 14.4 i 13.3 - wyżej niż średnia dla sektora. Spółka w ostatnich kwartałach znacząco zwiększyła aktywność na rynku kredytowym, jednak tak jak się spodziewaliśmy okupione to zostało spadkiem marź. Także sytuacja na rynku
depozytowym zmusi spółkę do ograniczenia, i tak już skromnej marży" -

Ich zdaniem na korzyść Kredyt Banku przemawia fakt, iż zostanie on stosunkowo słabo dotknięty spadkiem koniunktury na rynku kapitałowym, jako że udział tej działalności w przychodach jest niższy niż u konkurentów.

"Biorąc pod uwagę naszą wycenę 1 akcji banku (22,8 zł), pozostawiamy rekomendację neutralnie na walory spółki. Obecnie akcje KB są notowane z premią w stosunku do konkurentów, w krótkim terminie oczekujemy jej zredukowania" - czytamy dalej.

Analitycy Millennium DM prognozują, że zysk netto Kredyt Banku w 2008 r. wzrośnie o 7% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniesie 419,2 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Millennium DM nadal rekomenduje ‘neutralnie’ dla Kredyt Banku