Millennium DM obniżył rekomendację dla akcji Wawela do ‘redukuj'

Internet Securities
14-11-2006, 17:41

Millennium Dom Maklerski w raporcie z 6 listopada obniżył rekomendację dla akcji spółki cukierniczej Wawel do „redukuj” z „neutralnie”, ustalając cenę docelową dla akcji firmy na 236 zł.

Millennium Dom Maklerski w raporcie z 6 listopada obniżył rekomendację dla akcji spółki cukierniczej Wawel do „redukuj” z „neutralnie”, ustalając cenę docelową dla akcji firmy na 236 zł.

W chwili wydania raportu kurs akcji spółki wynosił 265,0 zł. We wtorek na zamknięciu kurs akcji Wawela wyniósł 256,2 zł, po spadku o 2,6%.

„Uwzględniając wyniki finansowe osiągnięte przez Wawel w trzech kwartałach 2006 podwyższyliśmy nasze prognozy sprzedaży. Z uwagi na wzrastającą amortyzację, obniżyliśmy prognozowaną w kolejnych latach rentowność spółki. Biorąc pod uwagę naszą cenę docelowej o ponad 10% niższą od obecnego kursu giełdowego, rekomendujemy redukowanie walorów Wawela” – napisano w raporcie.

„Wawel opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2006 nieznacznie gorsze od naszych prognoz. Okres ten był wyjątkowo słaby dla branży cukierniczej z uwagi na rekordowo wysokie temperatury w lipcu tego roku. Wawel przeprowadził w tym okresie operację przeniesienia produkcji ze starych zakładów w Krakowie do nowoczesnej fabryki w Dobczycach. Proces ten został pomyślnie zakończony. Na wynik finansowy w tym okresie istotny wpływ miał również osiągnięty zysk ze sprzedaży nieruchomości w kwocie 19,3 zł netto” – czytamy w raporcie. (ISB)

esc/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Millennium DM obniżył rekomendację dla akcji Wawela do ‘redukuj'