Millennium DM podtrzymał ‘akumuluj’ dla Banku Handlowego, wycena 79,3 zł

Internet Securities
opublikowano: 23-11-2006, 15:55

Millennium Dom Maklerski w raporcie z 17 listopada podtrzymał rekomendację „akumuluj” dla Banku Handlowego, ustalając cenę docelową akcji na poziomie 79,3 zł.

Millennium Dom Maklerski w raporcie z 17 listopada podtrzymał rekomendację „akumuluj” dla Banku Handlowego, ustalając cenę docelową akcji na poziomie 79,3 zł.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję inwestorzy płacili 73,0 zł., zaś we czwartek ok. godz. 14:45 jedna akcja banku kosztowała 76,9 zł, po wzroście o 3,92%.

„Podtrzymujemy rekomendację akumuluj na walory spółki. Wynika ona jednak bardziej z wysokiej wyceny konkurentów i niskiego ryzyka spadków BH, niż z naszego przeświadczenia o jakiejś szczególnej atrakcyjności inwestycyjnej spółki. W naszej rekomendacji zawarta jest także wiara, iż obserwowane ożywienie w segmencie bankowości korporacyjnej przełoży się w końcu na poprawę wyników Banku Handlowego w 2007 roku. Liczymy też na lepsze wyniki z działalności handlowej na własny rachunek” – czytamy w raporcie.

Analitycy Millennium DM prognozują, że zysk netto Banku Handlowego wyniesie 613 mln zł, przy przychodach na poziomie 2,05 mld zł w 2006 r., zaś w kolejnym roku będzie to odpowiednio 574 mln zł oraz 2,19 mld zł. (ISB)

amo/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Millennium DM podtrzymał ‘akumuluj’ dla Banku Handlowego, wycena 79,3 zł