Millennium DM rekomenduje 'redukuj' dla Agory, wycena 38,8 zł

25-05-2007, 13:44

(ISB) Analitycy Millennium Domu Maklerskiego w raporcie z 18 maja zmienili rekomendację dla Agory z "neutralnie" do "redukuj" i ustalili cenę docelową akcji spółki na 38,8 zł, wynika z raportu odtajnionego w piątek.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję Agory inwestorzy płacili 43,7 zł, zaś w piątek o godz. 12:55 kurs akcji wyniósł 45,25 zł, po spadku o 1,09% wobec czwartkowego zamknięcia.

"Agora zaprezentowała dobre wyniki za I kwartał 2007 r., choć częściowo wynikało to z niskiej bazy roku poprzedniego. Pozytywnie odbieramy poprawę rentowności i redukcję kosztów. Z drugiej strony należy zwrócić uwagę na czynnik ryzyka, jakim będzie wejście nowego dziennika Polskapresse na rynek. Ponadto niepokoi niska dynamika przychodów z reklam w segmencie dzienników. Pomimo prognozowanej przez nas znacznej poprawy wyników w najbliższych latach, obecnie Agora notowana jest z 12% premią w stosunku do naszej wyceny i dlatego zmieniamy nastawienie do walorów z neutralnego na redukuj z cenę docelową 38,8 PLN"- czytamy w raporcie.

Analitycy Millennium DM prognozują, że zysk netto spółki sięgnie 77,4 mln zł w 2007 r. przy przychodach na poziomie 1,2 mld zł, zaś w kolejnym roku zysk netto wyniesie 97,1 mln zł, a przychody wyniosą 1,3 mld zł. (ISB)

amo/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Millennium DM rekomenduje 'redukuj' dla Agory, wycena 38,8 zł