Millennium DM wycenił akcję Noble Banku na 9,5-11,2 zł

14-05-2007, 18:54

(ISB) Analitycy Millennium Domu Maklerskiego wycenili jedną akcję Noble Banku, który na początku czerwca planuje publiczną emisję na 9,5-11,2 zł, podał Millennium DM w raporcie odtajnionym w  poniedziałek.

"Noble Bank jest spółką zależną od Getin Holding. Na bazie naszych prognoz finansowych wyceniliśmy jedną akcję Grupy Noble po emisji na 11,2 PLN (metoda dochodowa) oraz 9,5 PLN (metoda porównawcza)"- czytamy w raporcie.

Zapisy na 15 mln akcji nowej emisji serii H oraz 15 mln akcji sprzedawanych Noble Banku odbędą się w dniach 15-17 maja w transzach indywidualnej i pracowniczej oraz 21-22 maja w transzy instytucjonalnej i kierowanej.

Maksymalna cena akcji zostanie opublikowana 15 maja, a ostateczna cena będzie podana 20 maja, po przeprowadzeniu book-buildingu, który jest planowany na 18 maja.

Noble Bank liczy, że z emisji publicznej nowych akcji serii H pozyska ok. 150 mln zł. Kolejne 150 mln zł może mieć wartość akcji sprzedawanych w ofercie przez największego akcjonariusza banku, Getin Holding, do którego należy obecnie 85,01% jego kapitału Noble Banku.

Getin Holding poinformuje, czy zdecydował się sprzedać część lub wszystkie z planowanych 15 mln istniejących akcji w dniu opublikowania ceny emisyjnej, czyli 20 maja.

Środki pozyskane w wyniku emisji akcji serii H zostaną przeznaczone na zwiększanie akcji kredytowej Noble Banku.

Analitycy prognozują, że zysk netto Noble Banku wzrośnie do 92 mln zł w 2007 r., a w kolejnym zwiększy się do 129 mln zł. (ISB)

amo/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Millennium DM wycenił akcję Noble Banku na 9,5-11,2 zł